Jak zarabiać na swoim blogu?


Kiedy już Twój blog zyska pewną pozycję w sieci i dzięki Twoim działaniom zbierze znaczącą publiczność, możesz pomyśleć o reklamie kontekstowej, na przykład Google AdSense lub Adkontekst. Nie ma dolnej granicy, od której można ustawić reklamy kontekstowe na swojej stronie, jednak ich dostawca płaci za liczbę kliknięć w reklamę, więc żeby zarobić cokolwiek, musisz postarać się o jak najlepsze dopasowanie kontekstu reklamy do strony oraz o ilość odwiedzin na blogu.
Inną popularną opcją jest zapisanie się do programów partnerskich. Najczęściej opierają się one na tym, że otrzymujesz wynagrodzenie, za każdą transakcję, która została zawarta za pośrednictwem lub przez odnośnik z Twojej witryny. Przy dobrym targetowaniu i umieszczeniu reklama oraz wysokim poziomie ruchu organicznego, na tej metodzie można zarobić jednorazowo całkiem satysfakcjonujące kwoty. Pozyskanie partnera wymaga dobrej pozycji na rynku i często długich negocjacji. To rozwiązanie zarezerwowane dla blogerów o mocnej pozycji w blogosferze, wysokim poziomie ruchu organicznego, mierzonym w dziesiątkach lub setkach tysięcy odwiedzin miesięcznie.
Ile naprawdę możesz zarabiać na blogu? W praktyce okazuje się, że w większości przypadków dość niewiele. Zdecydowana część blogów nie przekracza bowiem magicznej bariery 100 000 wizyt miesięcznie. A z niskim ruchem trudno zarobić. Sami blogerzy często na pytanie o to, ile zarabiają na swoim pisaniu odpowiadają, że po opłaceniu hostingu i domeny zostaje im trochę drobnych na piwo. W każdym bądź razie warto na swoim blogu zamieścić zakładkę „współpraca” w której opiszemy, jaki rodzaj kooperacji nas interesuje i jak najłatwiej się z nami skontaktować.
zarabianie na blogu
fot. Owenbrown
Reklamową śmietankę spijają natomiast Ci nieliczni, ale najbardziej pracowici. Piszą oryginalnie o ciekawym temacie, dbają skrupulatnie o personal branding, znają czytelników i innych blogerów, orientują się w Social Media i mają tę żyłkę marketera.
Kluczem do sukcesu bloga jest pisanie na specyficzny temat, w sposób wyjątkowy i pociągający. Jeśli masz na tyle pomysłowości i czasu, możesz rozwijać sieć kilku poczytnych blogów, mających swoją własną, lojalną publiczność. Dobrym tego przykładem jest Kominek, który z blogowania uczynił zawód. Jako ewenement w polskiej sieci na swoim blogu zarabia on tyle, że nie musi robić nic poza blogowaniem. Dba przy tym o to, by pojawiać się wszędzie tam, gdzie są reklamodawcy i nawiązywać z nimi kontakty. Na swoich blogach informuje jasno i wyraźnie, że chętnie sprzeda reklamę lub weźmie udział w kampanii promocyjnej za pieniądze.
Wiemy już, że w Polsce nie istnieje blogowe Eldorado, do którego może dotrzeć przeciętny śmiertelnik. Jednak nie oznacza to, że pisanie bloga się nie opłaca! Są inne korzyści, które rekompensują nam trud włożony w prowadzenie internetowego dziennika. Blog stanowi świetne miejsce na kreowanie swojego wizerunku i wypromowanie własnej osoby, jako pasjonata, fachowca, czy idealnego pracownika. Doskonale obrazują to historie tzw. szafiarek, czyli osób zajmujących się hobbystycznie modą i stylizacją. Autorki najlepszych z nich często są zapraszane do współpracy z mediami lub producentami odzieży i kosmetyków. Te najlepsze mogą liczyć również na darmowe ubrania, dodatki bądź testery kosmetyków w zamian za to, że opiszą lub pokażą je na swoim blogu. Jest to również częste zjawisko w wypadku innych branży, na przykład specjalistycznego sprzętu elektronicznego bądź szeroko pojętej rozrywki, jak wiemy internet wypromował już niejedną gwiazdę.

11 comments

TheXDman1000 14 stycznia 2013 04:56

Owszem , żeby zarabiać trzeba mieć sporo wejśc i ciekawego mieć bloga pzdr fajny blog

alihan96 14 stycznia 2013 10:39

wejścia to podstawa :/

pyskara 14 stycznia 2013 14:26

super przydatny blog :D

Syll 15 stycznia 2013 05:35

masz wspaniałego bloga! będzie mi miło jeśli spodoba Ci się mój i również go zaobserwujesz ;))

Jil 20 sierpnia 2013 15:02

tematycznie bardzo fajny blog, zapraszam tez do mnie na www.neteling.blogspot.com

Kamila B. 1 września 2013 07:31

http://gra-pou.blogspot.com/
do mnie również zapraszam

cloudlet computing 3 grudnia 2013 13:08

no cóż , czy ktoś z Was może się przyrównać do mojego wyniku ?
sprawdzcie sami:
http://cloudletcomputing.blogspot.com

Teraz pytanie czy można na tym jakoś zarobić , jak widać przez zaledwie 2 lata mam ponad 485 000 odiwedzin - i nic na nim nie piszę !! Jakieś pomysły ?

Carl 9 grudnia 2013 06:20

zajrzyj na stronę http://pro-partnerski.pl piszą tam o najlepszych programach partnerskich pozwalających zarabiać pieniądze online, ponadto wiele istotnych faktów na temat narzędzi które warto używać.

Ps. przepraszam za reklamę, ale chce być pomocny :))

binarie 5 kwietnia 2014 11:59

Thanks for shaering to make money on a blog specifically. Your blog may will be benefited interested people. May also Opcje binarne Hedging Strategia are also earning site.

Paulina Sajdyk 18 czerwca 2014 09:08

Zapraszam do siebie

http://willbebetterandworse.blogspot.com/

karol kitowski 30 lipca 2014 18:12

Bardzo dobry artykuł. Moim zdaniem jeśli ciężko pracujemy i robimy to z pasją to pieniądze często są efektem ubocznym i gdy schodzą na drugi plan możemy nazwać się szczęśliwymi ludźmi. Jeśli macie ochotę poczytać nieprzewidywalna wciągająca powieść sci-fi i zapraszam na www.lastsurvivor.pl pozdrawiam

Prześlij komentarz